Toshiba Satellite L855D-100
AprašymasProcessor
Quad-Core A8-4500M APU 3.0 / 2.1 GHz
Design Colour colour : Ice Blue Brushed Aluminium Finish, black keyboard
System memory standard : 8,192 (4,096 + 4,096) MB
maximum expandability : 16,384 MB
technology : DDR3 RAM (1,600 MHz)
Hard disk capacity : 640 GB
drive rotation : 5,400 rpm
type : DVD Super Multi (Double Layer) drive
Display size : 39.6cm (15.6”)
internal resolution : 1,366 x 768
Internal video modes The following internal video modes are supported: :
resolution : 1,366 x 768
Max. external video modes max. resolution : 2,048 x 1,536
max. refresh rate : 100 Hz
non-interlaced resolution with max. refresh rate : 1,600 x 1,200
Interfaces 1 × external monitor
1 × RJ-45
1 × external microphone
1 × headphone (stereo)
1 × Multi-Card Reader
1 × USB 2.0 supporting Sleep-and-Charge
1 × HDMI-out supporting 1080p signal format
1 × integrated 1.0MP HD Web Camera (1,280 x 800) with built-in microphone
2 × USB 3.0
Expansion 2 × memory slots
Wireless communication Compliancy : Wi-Fi®
Network Support : 802.11b/g/n
Manufacturer : Realtek
Wireless Technology : Wireless LAN
Version : RTL8723AE
Manufacturer : Realtek
Wireless Technology : Bluetooth® 4.0
Version : 4.0
Wired communication topology : Fast Ethernet LAN
speed : 10BASE-T/100BASE-TX
Sound system supported audio format : 24-bit stereo
speakers : built-in stereo speakers with SRS Premium Sound HD™
Keyboard Keys : 102
Windows® keys : Yes
special features : Matt black tile keyboard and 10-digit numeric keypad
Battery NO BATTERY
AC adapter input voltage : autosensing AC adapter (100/240 V) for worldwide usage
output voltage : 19 V
output current : 3.42 A
Physical dimensions W x L x H : 380.0 x 242.0 x 32.55 mm