Kaip išsirinkti mobilųjį telefoną?

Kone kasdien sulaukiame naujienų iš technologijų pasaulio: pranešama apie tobulesnę, naujų galimybių suteikiančią programinę įrangą, spartesnius ir modernesnius kompiuterius bei mobiliuosius (tikriausiai reikėtų sakyti – išmaniuosius) telefonus. Pastarųjų naudotojų, statistikų teigimu, Lietuvoje yra jau daugiau nei 500 000. Tiesa, didžiulė išmaniųjų telefonų savininkų dalis savo daug darbų atlikti (arba padėti) gebančius aparatus naudoja tik skambučiams ir trumposioms žinutėms siųsti.

Tokia paradoksali situacija susidarė dėl keleto priežasčių: komunikacijos prietaisų gamintojams nuolat reikia ieškoti naujų kelių į naudotojų kišenes, mobilaus ryšio operatoriai taip pat visuomet siekia didinti pardavimus (ypač – duomenų perdavimo), o telefonų naudotojams trūksta žinių ir geros konsultacijos, kuri padėtų įsigyti reikiamą aparatą. Taigi, kaip išsirinkti poreikius atitinkantį mobilųjį telefoną?

Pirmasis klausimas, į kurį reikėtų sau atsakyti: koks mano gyvenimo būdas arba kaip ir kur man reikalingas telefonas? Jeigu telefonas jums yra viena svarbiausių darbo priemonių (t.y. daug kalbate telefonu), tuomet svarbu pasirinkti telefono aparatą su kaip įmanoma talpesne baterija ir mažesniu ekranu, mat būtent ekrano apšvietimui yra išeikvojama nemaža dalis baterijoje sukauptos energijos. Rinkoje visuomet yra (nors, reikia pripažinti, ir nedidelė) pasiūla puikiai pagrindinę telefono funkciją atliekančių aparatų, kurių baterija be įkrovimo net intensyviai naudojant telefoną tarnauja 5-7 paras.

Žinoma, jeigu be skambučių ir SMS siuntimo jums būtinas ir interneto ryšys, tuomet jau aptartas pasirinkimas visiškai netinka. Kuo telefono ekranas didesnis – tuo daugiau jame telpa informacijos (tiesa, šis teiginys nėra visai tikslus, mat yra tiesiogiai priklausomas ir nuo rečiau įvardijamų ekrano parametrų: taškų skaičiaus colyje (ppi), taško dydžio bei jų skaičiaus (rezoliucijos)), taigi, teks rinktis didelį ekraną turintį telefoną ir susitaikyti su kasdieniu baterijos kroviklio naudojimu.

Išsirinkę telefoną su norimo dydžio ekranu būtinai atkreipkite dėmesį į aparato palaikomus duomenų perdavimo/gavimo būdus. Jeigu mobiliuoju dažniausiai naudojatės namuose ar biure, tuomet pakaks WiFi b/g/n ryšio standartus palaikančio aparato, jeigu ir kelyje/parke ar kaimo vietovėje – būtinas 3G ryšio palaikymas.

Mėgstantiems aktyvų laisvalaikį ir/ar keliones visuomet pravers GPS navigacija, todėl, jeigu esate vienas (-a) iš tokių, dėmesį kreipkite tik į šią funkciją turinčius mobiliuosius. Taip pat verta žinoti, jog būna drėgmei, smūgiams atsparių aparatų – tai dar vienas privalumas gyvenantiems aktyvų gyvenimą.

Kur įsigyti mobilųjį telefoną tikriausiai žino kiekvienas. Variantų keletas: mėgiamiausias arba geriausias sutarties sąlygas pasiūlęs mobiliojo ryšio operatorius, specializuotos komunikacijos priemonių parduotuvės arba telefonų skelbimai.

Gerų sandėrių!